Kolejka linowa Szczyrk-Jaworzyna

2-osobowa, całoroczna kolej linowa ze stacji dolnej w Szczyrku na Jaworzynę, należy do Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Szczyrku. Przepustowość kolejki wynosi 1200 osób na godzinę. Wyciąg ciągnie się na długości 1592 metry i obejmuje różnicę wysokości równą 406 metrów. Na wiosnę 2017 r. przewidywano dużą modernizację - wydajność przewozowa wzrośnie do 2400 os./h, a dwuosobowe krzesełka zostaną zastąpione czteroosobowymi kanapami z osłonami. Właściwie to takimi samymi jak te zainstalowane w grudniu 2013 r. na odcinku Jaworzyna -Skrzyczne, co znacznie poprawi komfort podróży.

Ze szczyrkowskiej kolejki linowej na Jaworzynę korzystają nie tylko narciarze. Przejażdżka pozwala zaoszczędzić nieco czasu i sił górskim wędrowcom, co pozwala wypuścić się w dalsze rejony Beskidu Śląskiego. To samo tyczy się miłośników jazdy rowerem po górach. Z kolei zwolennicy bardziej ekstremalnych odmian kolarstwa mają do dyspozycji całkiem strome trasy do downhillu i innych pokrewnych, zjazdowych konkurencji.

Dodaj opinię

Kolejka na odcinku Szczyrk - Jaworzyna:

  • w jedną stronę - 7 zł
  • w górę i w dół - 14 zł

Razem z kolejką na trasie Jaworzyna - Skrzyczne:

  • w jedną stronę - 15 zł
  • w górę i w dół - 30 zł
  • bilet promocyjny dla rowerzystów - 3 wjazdy ze Szczyrku na Skrzyczne za 36 zł

Czterolatki i młodsze dzieci jeżdżą bezpłatnie


Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Dolna część dwuetapowej, całorocznej kolei linowej, która pozwala dostać się z poziomu jednej z głównych ulic kurortu na sam szczyt Skrzycznego. Pierwsza część tej podróży ma ok. 1,5 km długości, przy 406 m różnicy poziomów. Kolejka Szczyrk-Jaworzyna bardzo długo była 2-os. krzesełkiem, od połowy 2017 działa komfortowa, 4-os. kanapa o przepustowości 2400 os./h.

Kolejka linowa Szczyrk-Jaworzyna adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kolejka linowa Szczyrk-Jaworzyna, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kolejka linowa Szczyrk-Jaworzyna.
Ceny biletów / cennik wejść do Kolejka linowa Szczyrk-Jaworzyna. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 7-36 zł
    Kolejka linowa Szczyrk-Jaworzyna cena biletu normalnego: 7-36 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kolejka linowa Szczyrk-Jaworzyna opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij