Kolejka linowa Jaworzyna-Skrzyczne

Jednym z wyciągów Centralnego Ośrodka Sportu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich jest także nowoczesna, 4-osobową, całoroczna kolejka linowa, jeżdżąca na trasie Jaworzyna – Skrzyczne. Wyciąg osiąga przepustowość 2400 osób na godzinę. Różnica poziomów wynosi tu 295 metrów. Długość wyciągu równa jest natomiast 1170 metrów. Narciarzy z pewnością ucieszą ściągane, półprzezroczyste osłony - w trakcie przejazdy na szczyt stoku przenikliwy wiatr czy zacinające w twarz opady nie będą dokuczać, a jednocześnie wciąż będzie można pooglądać piękne, górskie panoramy.

Jako że kolej linowa może pracować niezależnie od pory roku i pogody, z jej walorów korzystają nie tylko zapaleni amatorzy sportów zimowych, ale również turyści wybierający się na górskie szlaki - piechotą, na biegówkach albo rowerem - oraz ci, którzy najlepiej wypoczywają przy dużym stężeniu adrenaliny. Szczyt Skrzycznego stanowi początek kilku ciekawych tras zjazdowych, które powinien sprawdzić każdy zakochany w downhillu i podobnie ekstremalnych odmianach kolarstwa górskiego.

Dodaj opinię

Przejazdy na odcinku Jaworzyna - Skrzyczne oraz Skrzyczne - Jaworzyna:

  • w jednym kierunku - 8 zł
  • w dwóch kierunkach - 16 zł

Razem z kolejką linową Szczyrk - Jaworzyna:

  • w jednym kierunku - 15 zł
  • w dwóch kierunkach - 30 zł
  • bilet specjalny dla rowerzystów - 3 przejazdy ze Szczyrku na szczyt Skrzycznego jednego dnia za 36 zł

Dzieci do 4. roku życia jeżdżą za darmo

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Drugi, nieznacznie krótszy etap komfortowej - mniej męczącej niż wędrówka na własnych nogach - podróży ze Szczyrku na Skrzyczne. Całoroczna kolejka z czteroosobowymi kanapami ma na tym odcinku 1170 m długości, różnica wysokości między dolną a górną stacją wynosi 295 m. Z wygodnej przejażdżki może korzystać maks. 2400 narciarzy / rowerzystów / osób na godzinę.

Kolejka linowa Jaworzyna-Skrzyczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kolejka linowa Jaworzyna-Skrzyczne, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kolejka linowa Jaworzyna-Skrzyczne.
Ceny biletów / cennik wejść do Kolejka linowa Jaworzyna-Skrzyczne. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 8-36 zł
    Kolejka linowa Jaworzyna-Skrzyczne cena biletu normalnego: 8-36 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kolejka linowa Jaworzyna-Skrzyczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij