Tydzień Kultury Beskidzkiej

Najbardziej znaną imprezą odbywającą się zresztą nie tylko w Szczyrku, ale także w Wiśle, Żywcu, Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu i okolicznych wsiach jest Tydzień Kultury Beskidzkiej. Ma on zwykle miejsce pod koniec lipca lub na początku sierpnia.

To wielkie beskidzkie święto ma na celu przede wszystkim promocję kultury ludowej regionów górskich ze szczególnym uwzględnieniem Beskidów. Swoje występy dają wówczas zespoły folklorystyczne z różnych regionów Polski a także zagranicy, odbywają się koncerty kapel i solistów, wystawy i kiermasze twórczości ludowej, konkursy literackie, posiady gawędziarzy i poetów ludowych, seminaria oraz sesje popularnonaukowe.

Dodaj opinię
Tydzień Kultury Beskidzkiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Tydzień Kultury Beskidzkiej, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Tydzień Kultury Beskidzkiej.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Tydzień Kultury Beskidzkiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij