Trasy rowerowe wokół Szczyrku

Jazda na rowerze z całą pewnością zalicza się do najprzyjemniejszych form aktywnego wypoczynku, jakie czekają na turystów wyjeżdżających w góry. Szczyrk to jeden z tych kurortów, które mogą pochwalić się świetnymi warunkami do tego popularnego sportu. Do rekreacyjnych, niezbyt długich i męczących wypadów idealnie nadają się płaskie ścieżki rowerowe w mieście - takie, jak choćby ta funkcjonująca na deptaku nad Żylicą.

Ci spośród kolarzy-amatorów, którzy szukają poważniejszych wyzwań, powinni wybrać się na szlaki w górach. Rozmaitych tras wiodących w okolice malowniczych beskidzkich szczytów jest całe mnóstwo. Specjaliści od turystyki rowerowej szczyrkowskich władz samorządowych przygotowali pięć ciekawych propozycji na wycieczkę:

  1. Górka-Bieniatka - szczegóły tutaj.
  2. Wspinaczka na Skrzyczne - więcej informacji tutaj.
  3. Beskidek - opis trasy tutaj.
  4. Wokół Skalitego - przebieg szlaku tutaj.
  5. Na Magurę - profil trasy tutaj.

Do tego wszystkiego trzeba dodać jeszcze tor crossowy, funkcjonujący w ramach niespełna dwukilometrowej, całorocznej pętli - użytkowanej przez miłośników nieco bardziej ekstremalnego kolarstwa, a zimą przystosowywanego dla narciarzy na biegówkach.

Dodaj opinię
Trasy rowerowe wokół Szczyrku adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Trasy rowerowe wokół Szczyrku, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Trasy rowerowe wokół Szczyrku.
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Trasy rowerowe wokół Szczyrku opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij