Szlak rowerowy na Magurę

Czerwony, 14-kilometrowy szlak - bodaj najbardziej wymagający ze wszystkich w okolicach Szczyrku. W początkowej części pokrywa się niemal idealnie z trasą “Górka-Bieniatka”: czyli najpierw ulicą Wczasową podjechać pod Centrum Kongresów i Rekreacji “Orle Gniazdo”, a następnie skierować się do słynnego sanktuarium maryjnego.

Dalej szlak nie skręca od razu w “dzikie” górskie ścieżki, tylko wspina się jeszcze asfaltową drogą do Osiedla Podmagura. Już stąd bardzo dobrze widać sporą część pięknego Beskidu Śląskiego. Na skraju lasu zaczyna się już kamienista droga, prosto na szczyt Magury. Przejeżdżając obok stacji GOPR-u i schroniska PTTK, warto spróbować jeszcze wdrapać się na wierzchołek Klimczoka.

Droga powrotna do centrum wiedzie przez Szczyrk Biłą i ulicę Górską. Cała wyprawa to przynajmniej półtorej godziny intensywnego wysiłku.

Dodaj opinię
Szlak rowerowy na Magurę adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak rowerowy na Magurę, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak rowerowy na Magurę.
  • Ulica
    Beskidzka / Wczasowa
    Szlak rowerowy na Magurę mieści się przy ulicy Beskidzka / Wczasowa w Szczyrku
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak rowerowy na Magurę opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij