Szlak rowerowy na Beskidek

Blisko 10-kilometrowa “żółta” trasa, w sporej części pokrywająca się z pieszym szlakiem Stanisława Huli. Z centrum miasta prowadzi do Szczyrku Górnego, tam z głównej drogi skręca w ulicę Widokową. W tym punkcie zaczyna się podjazd na szczyt Beskidka (850 m n.p.m.) - warto wspomnieć, że im dalej, tym bardziej asfalt przechodzi w szuter. Na górze można na chwilę przystanąć i popatrzeć na pasmo Skrzycznego, panoramę miasta czy stoki Szczyrkowskiego Ośrodka Narciarskiego.

Dalej szlak wiedzie górskim grzbietem na Przełęcz Karkoszczonkę. W okolicach naturalnego toru saneczkowego - zjazd w dół “na przełaj”, a potem już ulicą Górską z powrotem do centrum Szczyrku. Szacowany czas przejazdu to równo godzina.

Dodaj opinię
Szlak rowerowy na Beskidek adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak rowerowy na Beskidek, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak rowerowy na Beskidek.
  • Ulica
    Beskidzka
    Szlak rowerowy na Beskidek mieści się przy ulicy Beskidzka w Szczyrku
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak rowerowy na Beskidek opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij