Szlak pieszy na Skrzyczne

Na Skrzyczne najprościej wjechać kolejką linową.

Można tam jednak podreptać również na piechotę, wybierając prowadzące z centrum szlaki turystyczne: niebieski przez Polanę Hondraski, zielony przez Polanę Dolin lub wiodący z Przełęczy Salmopolskiej szlak czerwony do Malinowskiej Skały, a następnie zielony przez Małe Skrzyczne (1201).

Ze Skrzycznego wspaniale widać Beskid Mały, Jezioro Żywieckie, w dali potężny masyw Babiej Góry, rozłożysty Pilska, a na ostatnim planie, przy dobrej pogodzie łańcuch Tatr.

Ze Skrzycznego zielonym szlakiem turystycznym można udać się na południe, na szczyt Baraniej Góry (1220), drugi pod względem wysokości po Skrzycznem szczyt Beskidu Śląskiego. Na jej zachodnich stokach znajdują się tereny źródliskowe najdłuższej i najważniejszej polskiej rzeki Wisły. Wraz z nimi partie szczytowe góry objęte są ochroną w Rezerwacie Barania Góra.

Dodaj opinię
Szlak pieszy na Skrzyczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak pieszy na Skrzyczne, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak pieszy na Skrzyczne.
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak pieszy na Skrzyczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij