Szlak pieszy na Klimczok

Na Klimczok wiodą z centrum Szczyrku szlaki niebieski i zielony, a z Przełęczy Salmopolskiej czerwony przez Hyrcę (929), Beskidek (850) i Przełęcz Karkoszczonka (736). Wysiłek włożony w dotarcie na owe szczyty zostaje sowicie wynagrodzony widokami, jakie się z nich rozpościerają.

Z Klimczoka za garbami Beskidu Żywieckiego także można dostrzec grzebień tatrzańskich szczytów.

Z Klimczoka zaś żółty szlak wiedzie na Błatnią (917) skąd niedaleko już do Jaworza – miejscowości o uzdrowiskowym charakterze, w której każdego roku przybywają goście pragnący zaradzić swym oddechowym schorzeniom, czerwony natomiast prowadzi do nieodległego szczytu Szyndzielni górującej nad miastem Bielsko-Biała.

Dodaj opinię
Szlak pieszy na Klimczok adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szlak pieszy na Klimczok, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szlak pieszy na Klimczok.
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szlak pieszy na Klimczok opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij