Schronisko PTTK Skrzyczne

Obiekt turystyczny położony właściwie na szczycie dominującej nad Szczyrkiem góry, na wysokości 1257 m n.p.m. Prowadzi tutaj kilka szlaków, można też skorzystać z dobrodziejstw kolejki linowej i bez wysiłku wjechać na sam wierzchołek, po drodze rozkoszując się widokami.

Choć schronisko na Skrzycznem wybudowano w 1933 roku, to obecnie ma zdecydowanie bardziej nowoczesny i hotelowy charakter. Wprawdzie budynek zasadniczo nie zmienił swojego kształtu, to niedługo po II Wojnie Światowej został poważnie zdewastowany. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze szybko przejęło obiekt, co ocaliło schronisko od kompletnego zniszczenia. Kolejne remonty i modernizacje przywróciły obiekt do stanu używalności i systematycznie poprawiały jego standard.

PTTK dysponuje tutaj 29 łóżkami w pokojach dwu-, cztero-, pięcio- i sześcioosobowych. Do tego telewizory, swobodny dostęp do internetu Wi-Fi, bardzo komfortowe łazienki, stylowo urządzone wnętrza… Jak w prawdziwym pensjonacie. Oczywiście jest też jadalnia, z trzema salami i otwieranym w sezonie letnim tarasem. Zgodnie z zapewnieniami gospodarzy, schronisko Skrzyczne jest przyjaźnie nastawione na zwierzęta - przede wszystkim czworonogi - przyjeżdżające/przychodzące razem z gośćmi.

Dodaj opinię

Opłaty za pobyt w schronisku:

  • pokoje 2-osobowe - 50-60zł/os.
  • pokoje 4-, 5- i 6-osobowe - 40-50zł/os.

Nocowanie we własnym namiocie pod chmurką - 12 zł/os.

Nocleg na glebie - 20 zł/os. (możliwy tylko przy zajętych wszystkich pokojach)

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Miejsce z chlubnymi turystycznymi tradycjami sięgającymi 1933 roku. Schronisko w niezłym stanie przetrwało wojnę, lecz zostało rozgrabione i zdewastowane. Po wielu remontach i modernizacjach, może się dziś pochwalić nowoczesnym, iście hotelowym standardem pokoi. Na szczycie Skrzycznego czeka 29 łóżek, jadalnia na trzy sale czy udostępniany w pełni lata taras.

Schronisko PTTK Skrzyczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko PTTK Skrzyczne, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko PTTK Skrzyczne.
Ceny biletów / cennik wejść do Schronisko PTTK Skrzyczne. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 12-20 zł
    Schronisko PTTK Skrzyczne cena biletu ulgowego: 12-20 zł
  • 40-60 zł
    Schronisko PTTK Skrzyczne cena biletu normalnego: 40-60 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko PTTK Skrzyczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij