Schronisko PTTK Skrzyczne

  • Ocena
  • Dla dwojga
  • Dla dzieci
  • Dla dorosłych
  • Dla seniorów
Opis

Obiekt turystyczny położony właściwie na szczycie dominującej nad Szczyrkiem góry, na wysokości 1257 m n.p.m. Prowadzi tutaj kilka szlaków, można też skorzystać z dobrodziejstw kolejki linowej i bez wysiłku wjechać na sam wierzchołek, po drodze rozkoszując się widokami.

Choć schronisko na Skrzycznem wybudowano w 1933 roku, to obecnie ma zdecydowanie bardziej nowoczesny i hotelowy charakter. Wprawdzie budynek zasadniczo nie zmienił swojego kształtu, to niedługo po II Wojnie Światowej został poważnie zdewastowany. Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze szybko przejęło obiekt, co ocaliło schronisko od kompletnego zniszczenia. Kolejne remonty i modernizacje przywróciły obiekt do stanu używalności i systematycznie poprawiały jego standard.

PTTK dysponuje tutaj 29 łóżkami w pokojach dwu-, cztero-, pięcio- i sześcioosobowych. Do tego telewizory, swobodny dostęp do internetu Wi-Fi, bardzo komfortowe łazienki, stylowo urządzone wnętrza… Jak w prawdziwym pensjonacie. Oczywiście jest też jadalnia, z trzema salami i otwieranym w sezonie letnim tarasem. Zgodnie z zapewnieniami gospodarzy, schronisko Skrzyczne jest przyjaźnie nastawione na zwierzęta - przede wszystkim czworonogi - przyjeżdżające/przychodzące razem z gośćmi.

Cennik

Opłaty za pobyt w schronisku:

  • pokoje 2-osobowe - 50-60zł/os.
  • pokoje 4-, 5- i 6-osobowe - 40-50zł/os.

Nocowanie we własnym namiocie pod chmurką - 12 zł/os.

Nocleg na glebie - 20 zł/os. (możliwy tylko przy zajętych wszystkich pokojach)

Mini przewodnik

Miejsce z chlubnymi turystycznymi tradycjami sięgającymi 1933 roku. Schronisko w niezłym stanie przetrwało wojnę, lecz zostało rozgrabione i zdewastowane. Po wielu remontach i modernizacjach, może się dziś pochwalić nowoczesnym, iście hotelowym standardem pokoi. Na szczycie Skrzycznego czeka 29 łóżek, jadalnia na trzy sale czy udostępniany w pełni lata taras.


Opinie

Dodaj opinię
Ocena ogólna:
Dla dwojga:
Dla dzieci:
Dla dorosłych:
Dla seniorów:

Komentarze (0)
Dodaj komentarz
Lokalizacja