Schronisko PTTK na Błatniej

Stylowy obiekt turystyczny z 1926 roku, wybudowany przez aleksandrowickie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody “Naturfreunde”. Z początkiem lat ‘30 Polskie Towarzystwo Tatrzańskie planowało zrobić Niemcom konkurencję, ale z projektu nic nie wyszło. Budynek zdewastowano w trakcie II Wojny Światowej, jednak jeszcze w 1945 r. oddano do ponownego użytku.

Schronisko na Błatniej posiada 50 miejsc noclegowych, dysponuje również kuchnią z domowym menu, salą jadalną i bufetem. W sezonie letnim otwierany jest “ogródek” z grillem, stołami i ławeczkami. Gospodarze mogą dla swoich gości zorganizować ogniska, kuligi czy rozmaite imprezy integracyjne i tematyczne.

Tuż przy schronisku Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego na Błatniej mieści się węzeł kilku beskidzkich szlaków. Żółty - wschodni wiedzie z Klimczoka, żółty - północny prowadzi do Jaworza, niebieski prowadzi do Doliny Wapienicy i malowniczego jeziora zaporowego “Wielka Łąka”, zielony przecina Brennę i Równicę, a czerwonym można dojść na szczyt góry Łazek (621 m n.p.m.).

Dodaj opinię

Opłaty za nocleg w schronisku PTTK na Błatniej:

  • w pokoju wieloosobowym 25 zł za osobę (dwie noce 35 zł)
  • w pokoju dwuosobowym 70 zł za pokój (dwie noce 100 zł)

Dodatkowo:

  • 8 zł za komplet pościeli
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Placówka turystyczna z tradycjami sięgającymi 1926 roku. Wtedy to niemieckie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody “Naturfreunde” wybudowało górską noclegownię dla turystów. Budynek zdewastowano w trakcie II WŚ, ale sprawny remont pozwolił uruchomić działalność ponownie już w 1945r. Dziś schronisko na Błatniej ma 50 miejsc noclegowych, domową kuchnię i letni ogródek.

Schronisko PTTK na Błatniej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko PTTK na Błatniej, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko PTTK na Błatniej.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko PTTK na Błatniej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij