Schronisko Klimczok

Położona na stoku Magury (1109 m n.p.m.) placówka PTTK, dysponująca pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi i wieloma (odpłatnymi) atrakcjami dodatkowymi, jakie nieczęsto spotyka się w wysokich górach. Po modernizacji z 2000 r. obiekt dysponuje standardem hotelowym, więc prawdziwie hardkorowym górskim wędrowcom niekoniecznie się spodoba. Przynajmniej nie od pierwszego wejrzenia.

Schronisko Klimczok powstało w 1914 r. - w głównej mierze kamienny, podmurowany budynek postawiono niejako na bazie tego, co zostało z drewnianego schroniska “Klementynówka” z 1872 r., kilkukrotnie niszczonego w pożarach i odbudowywanego. Dziś dysponuje pokojami mieszczącymi od 2 do 6 osób, bogatym menu w bufecie-restauracji (kuchnia staropolska ma być jej mocną stroną), pełnym węzłem sanitarnym, sporym placem zabaw, stołem do ping-ponga, boiskiem do siatkówki, kręgiem na ognisko, 7-metrową ścianką wspinaczkową, a nawet odkrytym basen kąpielowym.

Do schroniska Klimczok można dojść ze Szczyrku kilkoma szlakami - bezpośrednio niebieskim bądź zielonym. Gospodarze opiekują się także wyciągiem narciarskim, uruchamianym wyłącznie po zebraniu się odpowiedniej liczby chętnych - w sezonie 2016/17 było to 15 narciarzy. Szeroki, dość stromy stok ma ok. 500 metrów długości. Jakby tego było mało, można wybrać się na przejażdżkę - latem potężnym samochodem terenowym, natomiast zimą skuterem śnieżnym.

Dodaj opinię

Za nocowanie w schronisku:

 • dorośli 25-45 zł
 • dzieci do 7. roku życia 12,5-22,5 zł
 • dzieci do 3. roku życia bez opłat
 • grupy szkolne od 58 zł/os.
 • za jeden komplet pościeli dodatkowe 7 zł

Korzystanie z basenu (cena niższa dla osób nocujących w schronisku):

 • normalne 7,5-15 zł/h
 • ulgowe (dzieci 3-7 lat) 6-12 zł/h

Uruchomienie wyciągu narciarskiego po uzgodnieniu telefonicznym, dla grup powyżej 15 osób. Ceny karnetów:

 • 50 zł za cały dzień jazdy
 • 40 zł za cały dzień jazdy dla osób na przynajmniej tygodniowym turnusie w schronisku
 • 10 zł za godzinę dla narciarzy indywidualnych, którzy trafią na pracujący wyciąg i również zechcą pojeździć


Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Beskidzki obiekt PTTK o standardzie hotelowym. Pierwsze schronisko na zboczu Magury, niedaleko Klimczoka, wybudowano w 1875 r., obecne - po niemal 40 latach. Do dyspozycji turystów jest 50 miejsc noclegowych, specjalizująca się w staropolskiej kuchni restauracja, letni basen, wyciąg narciarski, plac zabaw, boisko do siatkówki i parę innych atrakcji dodatkowych.

Schronisko Klimczok adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Schronisko Klimczok, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Schronisko Klimczok.
Ceny biletów / cennik wejść do Schronisko Klimczok. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 12,5-30 zł
  Schronisko Klimczok cena biletu ulgowego: 12,5-30 zł
 • 25-60 zł
  Schronisko Klimczok cena biletu normalnego: 25-60 zł
 • Grupowy od 58 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Schronisko Klimczok opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij