Rowerowa wspinaczka na Skrzyczne

Wyprawa wymagająca iście żelaznej kondycji i mnóstwa samozaparcia, za to dostarczająca ogromnej satysfakcji. Trasa ma niespełna 11 kilometrów (dokładnie to 10,7 km), znakowana jest na czerwono. Zaprawieni w bojach kolarze pokonują ją w godzinkę z kwadransem.

Szlak zaczyna się zaraz przy dolnej stacji całorocznego wyciągu ze Szczyrku na Jaworzynę. Początek - jazda wzdłuż głównej drogi ulicami Myśliwską i Salmopolską - to tylko rozgrzewka. Schody, a raczej stromizny, zaczynają się przy skręcie w ul. Skrzyczeńską. Mozolną jazdę przez Osiedle Młaki, Halę Skrzyczneńską i leśne dukty wynagradzają fantastyczne widoki. Przy korzystnej pogodzie da się dostrzec odległe szczyty Tatr.

Droga powrotna również jest trudna - od zaciskania hamulców mogą rozboleć dłonie, dlatego zawczasu lepiej zrobić rowerowi przegląd techniczny. Ze szczytu Skrzycznego szlak wiedzie na Halę Jaworzyna, a następnie przez Kazimierulę, dolinę Dunaciego i ul. Uzdrowiskową do centrum kurortu.

Dodaj opinię
Rowerowa wspinaczka na Skrzyczne adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rowerowa wspinaczka na Skrzyczne, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rowerowa wspinaczka na Skrzyczne.
  • Ulica
    Myśliwska
    Rowerowa wspinaczka na Skrzyczne mieści się przy ulicy Myśliwska w Szczyrku
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rowerowa wspinaczka na Skrzyczne opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij