Plac św. Jakuba

Klimatyczny zakątek chętnie odwiedzany zakątek, zaaranżowany jako przestrzeń miejsko-parkowa, będąca swego rodzaju pomostem pomiędzy główną ulicą w Szczyrku z rekreacyjnym deptakiem nad Żylicą. Blisko stąd zarówno do ścisłego centrum, jak też na wiodące wysoko w góry szlaki i dróżki.

Sam plac św. Jakuba ma w zanadrzu parę atutów, dzięki którym można tutaj miło spędzić czas. Tam, gdzie kiedyś działał dworzec autobusowy, dzisiaj chwilę wypoczynku i wytchnienia zapewniają harmonijnie zaprojektowana zieleń, szereg fontann z iluminacjami (wśród nich wyróżnia się spora kula z wykaligrafowaną sentencją), opływana przez strumyk wysepka czy trawiasta plaża. Mała architektura - lampy, ławeczki, stojaki na rowery etc. - dopełnia sielankowego nastroju i dodaje komfortu.

Praktycznie niezmiennym elementem krajobrazu w bezpośrednim sąsiedztwie placu jest sezonowe, całkiem rozbudowane wesołe miasteczko z najróżniejszymi karuzelami, strzelnicami, trampolinami, kolejkami, samochodzikami i innymi atrakcjami.

Dodaj opinię

Dawny dworzec autobusowy przekształcony w niezbyt duży, za to niebywale nastrojowy miejski park. Najwięcej uwagi przyciągają sztuczna, zadrzewiona wysepka, fontanny - wieczorami rozświetlone wielokolorowymi iluminacjami - oraz plaża trawiasta. Z dziećmi warto zajrzeć do wesołego miasteczka, które praktycznie każdego lata rozkłada się zaraz obok placu.

Plac św. Jakuba adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Plac św. Jakuba, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Plac św. Jakuba.
  • Ulica
    Dworcowa
    Plac św. Jakuba mieści się przy ulicy Dworcowa w Szczyrku
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Plac św. Jakuba opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij