Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny

Owoc pracy i zaangażowania miłośników historii i militariów. Klimatyczna placówka, prezentująca niezwykle interesujące informacje na temat wielu różnych dwudziestowiecznych konfliktów, w których mieszkańcy regionu brali czynny udział.

Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny mieści się w dawnym schronie przeciwlotniczym z 1944 r. (“Luftschutz Räume”) tuż obok siedziby Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, które wspólnie z Klubem Miłośników Oręża Polskiego “Lech” zawiaduje całą placówką. Ekspozycję tworzą w głównej mierze przekazane przez darczyńców osobiste pamiątki. Wśród ponad 300 przedmiotów znajdują się m.in. zdjęcia, dokumenty, pistolety, karabiny, mundury, stroje, najróżniejsze przedmioty codziennego użytku.

Szczególną wagę gospodarze przywiązują do II Wojny Światowej i działalności konspiracyjnej mieszkańców Żywiecczyzny. Nie brakuje też starszych przedmiotów, z czasów I Wojny Światowej, konfliktu Polski i Czech o Śląsk Cieszyński czy wojny polsko-bolszewickiej.

Dodaj opinię

Wszelkie szczegóły zwiedzania ustalane są indywidualnie.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto szczerze interesuje się historią Polski i wojskowością. Fascynująca wystawa, zbudowana przede wszystkim na pozyskanych przez pasjonatów pamiątkach, mieści się w poniemieckim schronie przeciwlotniczym. Pod ziemią można obejrzeć ponad 300 oryginalnych przedmiotów - broń, zdjęcia, dokumenty czy zwyczajne rzeczy osobiste.

Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Czynu Zbrojnego Żywiecczyzny opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij