Muzeum Browaru

Zakład warzelniczy z tradycją sięgającą 1856 roku, z okazji 150-lecia doczekał się firmowej placówki, która zainteresowanym miłośnikom piwa i/lub historii prezentuje dzieło zapoczątkowane przez arcyksięcia Albrechta Fryderyka Habsburga. A konkretniej to zatrudnionych przez niego w Żywieckiej Szkole Piwowarskiej specjalistów z Cieszyna, Czech oraz Austrii.

Muzeum Browaru Żywiec w przystępny, szeroko wykorzystujący nowoczesne multimedia prezentuje szereg ciekawostek dotyczących sztuki warzenia piwa, popularnej marki oraz historii regionu. Wśród eksponatów, zgromadzonych w starych piwnicach leżakowych, znajdują się m.in. dawne żetony piwne, najróżniejsze beczki, kufle czy oryginalne materiały reklamowe. Na wyróżnienie zasługuje stylowo urządzona Karczma Galicyjska. Warto dodać, że muzeum stanowi punkt kotwiczny Europejskiego Szlaku Dziedzictwa Przemysłowego.

Po zakończeniu zwiedzania części muzealnej można udać się na teren pracującego pełną parą browaru i przyjrzeć się z bliska, jak współcześnie wygląda produkcja piwa. Naturalnie jest to opcja wyłącznie dla pełnoletnich, tak samo jak końcowa degustacja chmielowego napoju - ale może być owocowy soczek. Do sklepiku z pamiątkami wchodzi się już bez ograniczeń (co innego z kupowaniem).

Przed odwiedzinami Muzeum Browaru Żywiec najlepiej dokonać telefonicznej bądź e-mailowej rezerwacji terminu - zapowiedzeni goście mają bezwzględne pierwszeństwo, a ze względu na działalność produkcyjną maksymalna liczba zwiedzających jest odgórnie ustalona. Placówka działa od wtorku do niedzieli, w godzinach 10:00-18:00.

Warto dodać, że bilet z Muzeum Browaru pozwala uzyskać 50% zniżki na normalną wejściówkę do żywieckiego Muzeum Miejskiego w Starym Zamku.

Dodaj opinię

Wejściówki na zwiedzanie ekspozycji muzealnej:

 • normalne 30 zł
 • ulgowe 15 zł
 • grupy zorganizowane (dorośli, minimum 15 osób) 25 zł/os.

Wejściówka łączona do muzeum i działającego browaru - tylko osoby pełnoletnie! - 35 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Nowoczesna placówka intrygująco przedstawiająca sekrety warzenia piwa, dzieje jednego z najważniejszych zakładów przemysłowych oraz historię tworzenia popularnej marki. Browar powstał w 1856 r., założone w dawnych piwnicach leżakowych muzeum założono na jego 150-lecie. Istnieje możliwość zobaczenia produkcji z bliska i degustacji piwa - oczywiście dla dorosłych.

Muzeum Browaru adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Browaru, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Browaru.
 • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Browaru. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 15 zł
  Muzeum Browaru cena biletu ulgowego: 15 zł
 • 30-35 zł
  Muzeum Browaru cena biletu normalnego: 30-35 zł
 • Grupowy 25 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Browaru opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij