Muzealny Park Miniatur

Projekt stricte historyczno-edukacyjny, uzupełniający wystawę w Pałacu Habsburgów oraz żywieckiego Muzeum Miejskiego w Starym Zamku. Park Miniatur powstał w 2011 roku w ramach rozwoju infrastruktury turystycznej i obejmuje ponad 30 obiektów, które powstały w okresie od XV wieku do II Wojny Światowej.

Część modeli zabytków umieszczono na parterze pałacu, wzbogacając wystawę “Od Komorowskich do Habsburgów”. Jednak większość miniatur (w skali 1:15 oraz 1:33) wyeksponowano na zewnątrz, w specjalnie do tego celu zaaranżowanym skrawku dworskiego parku. Na powierzchni ok. dwóch arów czekają znane na Żywiecczyźnie budowle sakralne, dwory szlacheckie, zamki, pałace, leśniczówki… Ich pierwowzory mają ogromną wartość historyczną dla regionu, żeby wymienić tylko myśliwską willę z Wisły, zamek w Suchej Beskidzkiej czy zespół pałacowo-parkowy z Rajczy.

Każda miniatura posiada krótki opis, przedstawiający dany zabytek. Modele stoją na specjalnych postumentach, otoczonych przez właściwą dla konkretnego rejonu zieleń - w sumie zasadzono 1200 roślin ze 140 gatunków. Klimat Parku Miniatur współtworzą jeszcze ustawione przy wejściu, odlane z brązu figury - żywieckich górali oraz księżnej Alicji Habsburg.

Dodaj opinię

Wejściówka do Parku Miniatur - 5 zł od osoby.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Ciekawe uzupełnienie zamkowo-pałacowych ekspozycji o modele najważniejszych zabytków w regionie. Miniatury przygotowano w skali 1:33 oraz 1:15, łącznie ponad 30 obiektów. Są to zamki, budowle sakralne, dworki, leśniczówki, pałace. Część z nich umieszczono w specjalnie zaaranżowanym parku, a część w kilku pomieszczeniach na parterze Pałacu Habsburgów.

Muzealny Park Miniatur adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzealny Park Miniatur, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzealny Park Miniatur.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzealny Park Miniatur. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Muzealny Park Miniatur cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzealny Park Miniatur opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij