Kozia Zagroda

Gospodarstwo edukacyjne w wiernie zrekonstruowanej, góralskiej chacie z całym obejściem. Regionalne tradycje są tutaj wciąż żywe również w warstwie hodowlano-kulinarnej: kozy i owce chowane są (w miarę możliwości) tak samo jak przed wiekami, a w gospodzie serwuje się dania i potrawy, przygotowywane z własnych produktów według starych, sprawdzonych przepisów.

Chętni na bliższe poznanie beskidzkich zwyczajów powinni uzgodnić z gospodarzami Koziej Zagrody termin na zorganizowanie specjalnych warsztatów edukacyjnych. W ich trakcie można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o lokalnej kulturze i zdobyć praktyczne umiejętności. Do wyboru są 3 podstawowe warianty zajęć*, które za dodatkową opłatą można wzbogacić o kilka ciekawych dodatków. Są to: “Pasterstwo Beskidu Śląskiego” z wyrabianiem sera, “Od gospodarza do piekarza” z pieczeniem chleba na zakwasie oraz ułożone z myślą o dzieciach “Słodkie warsztaty regionalne - lukrem malowane”. Naturalnie owce i kozy można głaskać i nakarmić z ręki.

W Koziej Zagrodzie funkcjonuje też sklepik z wyrobami regionalnymi, mający na stanie głównie rozmaite produkty pasterskie (sery) i rękodzieła (np. ręcznie strugane pamiątki). Jest też zbudowany dla maluchów “naturalny plac zabaw”.


*stan na sezon letni 2016. W przygotowaniu na kolejny rok gospodarze zapowiadali kolejne warsztaty - obróbkę wełny.

Dodaj opinię

Podstawowe warianty zwiedzania warsztatów - "Pasterstwo Beskidu Śląskiego" (wyrób sera), "Od gospodarza do piekarza" (wypiek chleba na zakwasie), "Słodkie Warsztaty Regionalne - Lukrem Malowane" - trwają po ok. 3 godziny i kosztują po 180 zł

Opcje dodatkowe (nie wszystkie dostępne w każdym wariancie):

  • 30 min dekorowania dzwonków pasterskich - 10 zł
  • 1h "wyrabiania owieczek z wełny" - 10 zł
  • ognisko bacowskie - 10 zł
  • domowa zupa - 6 zł
  • przejażdżki wozami zaprzężonymi w konie - 10 zł
  • 1h wyrabiania i degustowania serów w pasterskiej kolybie - 15 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Przyjemne i pożyteczne w jednym, czyli wiernie odtworzone góralskie gospodarstwo z XIX w., w którym ożywiono regionalne tradycje. Zwłaszcza kulinarne. Kozia Zagroda to nie tylko beskidzka gospoda i sklepik z rękodziełem oraz pysznymi specjałami, ale też warsztaty edukacyjne. Każdy z 3 programów oferuje informacje historyczno-kulturalne i zajęcia praktyczne.

Kozia Zagroda adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kozia Zagroda, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kozia Zagroda.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Kozia Zagroda. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 25-71 zł
    Kozia Zagroda cena biletu normalnego: 25-71 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kozia Zagroda opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij