Kolej linowa na Szyndzielni

Wprawdzie jest atrakcją turystyczna Bielska-Białej, ale dla osób wypoczywających w Szczyrku również dostępna. Najlepiej będzie dopisać sobie przejażdżkę kolejką do punktu programu wycieczki w góry.

Wystarczy podążać szlakiem na Klimczok, a stamtąd na Szyndzielnię - spacer do górnej stacji z centrum zajmie ok. 3 godzin. Zapierające dech w piersi widoki na Beskidy (i nie tylko) z nawiązką zrekompensują wysiłek włożony w dotarcie na szczyt na piechotę. Gdyby z jakiegoś względu pobyt w górach nadmiernie się przedłużył, wtedy warto skorzystać z usług jednego z pobliskich schronisk.

Na szczycie Szyndzielni stoją dwa budynki - ten kamienny to pierwsza, wybudowana w 1953 r. stacja. Po przebudowie kolejki w 1995 r. wycofano go z eksploatacji, a we wnętrzach urządzono coś w rodzaju poczekalni połączonej z mini-muzeum: można tu obejrzeć oryginalne wagoniki i poczytać o historii obiektu.

Sama jazda w jedną stronę trwa mniej więcej 6 minut. Trasa ma 1810 metrów długości, a różnica poziomów to niecałe 450 m. Tuż przy górnej stacji kolejki wybudowano także 18-metrową wieżę widokową. Przy sprzyjających warunkach można dostrzec potężną Aglomerację Śląską, kawałek Krakowa, a nawet Tatry i Zakopane.

Na przełomie 2016 i 2017 roku kolejka na Szyndzielni przeszła kolejną gruntowną modernizację - wymieniono wagoniki na nowoczesne, sześcioosobowe gondole uznanego szwajcarskiego producenta (15 z 30 doczekało się solidnych uchwytów do przewozu rowerów), wejście do kabiny osobom niepełnosprawnym czy z wózkiem dziecięcym nie powinno nastręczać już najmniejszych problemów, nowe są też systemy napędowe i sterujące, przebudowano również perony.

Dodaj opinię

Cennik Kolei Linowej Szyndzielnia z marca 2017:

Podróż w jedną stronę:

 • bilety normalne - 18 zł
 • bilety ulgowe - 14 zł
 • bilet na bagaż (rower, +10kg lub wymiary 40x40x50 cm) - 5 zł
 • jazda z beskidzkim przewodnikiem - +1 zł
 • trzy przejazdy w górę z rowerem - 48 zł

Podróż w dwie strony:

 • bilety normalne - 25 zł
 • bilety ulgowe - 18 zł
 • bilet na bagaż (rower, +10kg lub wymiary 40x40x50 cm) - 10 zł
 • jazda z beskidzkim przewodnikiem - +2 zł

oferta dla grup - powyżej 20 os. 10% zniżki, powyżej 100 os. do negocjacji

Wstęp na wieżę widokową w sąsiedztwie górnej stacji kolejki - 4 zł

Atrakcja specjalna - elegancki, czteroosobowy wagonik z czerwonymi zasłonkami, miękkimi obiciami etc. Przejazd w dwie strony 60 zł/os., w jedną 45 zł/os.

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Wybudowana w Bielsku-Białej, ale położona jak najbardziej w zasięgu wędrowców wyruszających w góry ze Szczyrku. Wagoniki pokonują 1810 m liny, przy różnicy wysokości wynoszącej 450 m. Gdyby widoczki w trakcie jazdy okazały się niesatysfakcjonujące, przy górnej stacji można wejść na 18-metrową wieżę widokową. Na początku 2017 r. zaczęto gruntowną modernizację.

Kolej linowa na Szyndzielni adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kolej linowa na Szyndzielni, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kolej linowa na Szyndzielni.
Ceny biletów / cennik wejść do Kolej linowa na Szyndzielni. Redakcja serwisu www.szczyrk.net.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 14-18 zł
  Kolej linowa na Szyndzielni cena biletu ulgowego: 14-18 zł
 • 18-25 zł
  Kolej linowa na Szyndzielni cena biletu normalnego: 18-25 zł
 • Grupowy - 10 %/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kolej linowa na Szyndzielni opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij