Jaskinia Malinowska

Obok Jaskini w Trzech Kopcach, inną słynną jaskinią jest Jaskinia Malinowska, nazywana też Malinowską Jamą lub Ondraszkową Jamą, jako że według legendy miał się w niej ukrywać zbójnik Ondraszek. Znajduje się ona przy czerwonym szlaku turystycznym pomiędzy Malinowem (1117 m n.p.m.) a Malinowską Skałą i mierzy ok. 215 metrów długości. Okresowo, w jej ciemnym wnętrzu pojawia się jeziorko.

Aby dojść na szczyt Malinowa należy przejść z Przełęczy Salmopolskiej szlakiem czerwonym na Malinów lub ze Szczyrku Soliska szlakiem zielonym na Malinów. Ze szczytu wzniesienia, zejść już należy tylko kilkaset metrów grzbietem w kierunku Malinowskiej Skały i skręcić w prawo na poziomą ścieżkę, prowadzącą do samego otworu groty.

Dodaj opinię

Jeden z największych skarbów speleologicznych w całym regionie. Zbadane i dostępne (acz wymagające niezłych umiejętności) korytarze liczą ponad 200 m długości. Według lokalnych podań, w opisywanej jaskini ukrywał się legendarny rozbójnik beskidzki Ondraszek - stąd też druga nazwa, Ondraszkowa Jama. W pobliżu Jaskini Malinowskiej przebiega czerwony szlak.

Firma KM Studio może sfilmować wartą uwiecznienia Jaskinię Malinowską filmowanie Jelenia Góra

Jaskinia Malinowska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jaskinia Malinowska, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jaskinia Malinowska.
  • 43-460 Wisła
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jaskinia Malinowska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij