Festiwal Sztuki Góralskiej

Drugą, obok Tygodnia Kultury Beskidzkiej, trwającą jeden dzień imprezą, stwarzającą doskonałą sposobność do zapoznania się z kulturą ludową Beskidów jest Festiwal Sztuki Góralskiej - Plenerowy Jarmark Twórczości Ludowej, odbywający się w Szczyrku pod koniec maja. Będące autorstwa okolicznych artystów obrazy, rzeźby, koronki, hafty, stroje, zabawki ludowe, wyroby pasieczne czy stanowiące rękodzieła przedmioty codziennego użytku, pozostają wówczas na wyciągnięcie spragnionych ludowości turystycznych rąk. Wszystko to można zakupić, nierzadko przyjrzawszy się uprzednio procesowi produkcji.

Żeby ułatwić zapomnienie o uszczuplonym w ten sposób portfelu, po południu, w ramach festiwalu urządzana jest Góralska Biesiada Muzyczna będąca dla kilku funkcjonujących w mieście zespołów folklorystycznych okazją do zaprezentowania owoców pracy artystycznej. Zarówno w Tygodniu Kultury Beskidzkiej, jak i podczas Festiwalu Sztuki Góralskiej czynny udział biorą miejscowi artyści ludowi, np. rzeźbiarze Józef Pawlik, Józef Więzik, Stanisław Gilowski czy hafciarka Wiktoria Laszczak.

Większość kiermaszów i występów w ramach imprezy organizowana jest zwykle w ścisłym centrum miejscowości, na placach wokół urzędu miejskiego.

Dodaj opinię
Festiwal Sztuki Góralskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Sztuki Góralskiej, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Sztuki Góralskiej.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Sztuki Góralskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij