Deptak nad Żylicą

Świetna ścieżka spacerowo-rowerowa w centrum Szczyrku, biegnąca równolegle do malowniczej górskiej rzeki. Oczywiście nie przez całą jej długość - wypływająca w okolicach Przełęczy Salmopolskiej Żylica uchodzi do Jeziora Żywieckiego, wijąc się przez 23 kilometry. Deptak ma około 3570 metrów.

Wyraźnie podzielona na pół dróżka - żeby piesi i rowerzyści nie wchodzili sobie w paradę - zaczyna się tuż obok Urzędu Miejskiego Szczyrku. Rzecz jasna nie brakuje ławeczek, aby przysiąść na chwilę nad wodą. Przechadzka (bądź przejażdżka) przebiega w pobliżu placu św. Jakuba, amfiteatru, skoczni narciarskich “Skalite” oraz kompleksu Centralnego Ośrodka Sportu i Przygotowań Olimpijskich - czyli bodaj najważniejszych dla turysty obiektów w centrum miasta. Ścieżka rowerowa posiada ok. dwukilometrowe przedłużenie - kończy się w pobliżu Urzędu Gminy w Buczkowicach.

Warto wspomnieć, że w pobliżu stadionu COS-u przygotowano nietypowy plac zabaw - tutejsze urządzenia mają więcej wspólnego ze ściankami wspinaczkowymi niż huśtawkami, karuzelami czy zjeżdżalniami. A zimą na deptaku powstaje dość płaska trasa narciarska, akurat dla osób zaczynających swoją przygodę z biegówkami.

Dodaj opinię

Miejsce, które obowiązkowo powinni sprawdzić miłośnicy jazdy na rowerze i pieszych przechadzek, a zimą - narciarze na biegówkach. Deptak biegnie wzdłuż pięknej górskiej rzeki, przez ponad 3,5 kilometra, ścieżka dla kolarzy kończy się po kolejnych 2 km w Buczkowicach. Po drodze mija się wiele interesujących miejsc, można też skorzystać z niewielkiego placu zabaw.

Deptak nad Żylicą adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Deptak nad Żylicą, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Deptak nad Żylicą.
  • Ulica
    Deptak nad Żylicą
    Deptak nad Żylicą mieści się przy ulicy Deptak nad Żylicą w Szczyrku
  • 43-370 Szczyrk
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Deptak nad Żylicą opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij