Skocznie narciarskie

W Szczyrku, jak przystało na „zimową stolicę Polski”, a często bywa tak nazywany, oprócz nartostrad, rozsianych po całej okolicy tras dla narciarzy biegowych czy toru saneczkowego (długość 1081 m, spadek 12,88%, posiada homologację Międzynarodowej Federacji Saneczkowej FIL), znajdują się skocznie narciarskie.

Największą jest skocznia narciarska „Skalite” o punkcie konstrukcyjnym K 95. Posiada ona homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Pierwszy raz zawody odbyły się na niej w 1937 r. W latach 2007-08 obiekt został przebudowany i unowocześniony na okoliczność Mistrzostw Świata Juniorów, które z braku śniegu nie odbyły się jednak w Szczyrku, lecz Zakopanem. Co kilka lat organizowane są na nim Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Dwie mniejsze skocznie narciarskie to skocznie „Bila”, o punkcie konstrukcyjnym K 50 i K 33. Są to skocznie całoroczne, igielitowe. Wymagają jednak poważnego remontu. Odbywały się na nich konkursy dla młodych skoczków, takie jak np. Lotos Cup czyli cykl zawodów dla młodych skoczków narciarskich, powstały w ramach Programu Rozwoju Skoków Narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego.

Skocznie narciarskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Skocznie narciarskie, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Skocznie narciarskie.
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij