Skocznie narciarskie

W Szczyrku, jak przystało na „zimową stolicę Polski”, a często bywa tak nazywany, oprócz nartostrad, rozsianych po całej okolicy tras dla narciarzy biegowych czy toru saneczkowego (długość 1081 m, spadek 12,88%, posiada homologację Międzynarodowej Federacji Saneczkowej FIL), znajdują się skocznie narciarskie.

Największą jest skocznia narciarska „Skalite” o punkcie konstrukcyjnym K 95. Posiada ona homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Pierwszy raz zawody odbyły się na niej w 1937 r. W latach 2007-08 obiekt został przebudowany i unowocześniony na okoliczność Mistrzostw Świata Juniorów, które z braku śniegu nie odbyły się jednak w Szczyrku, lecz Zakopanem. Co kilka lat organizowane są na nim Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Dwie mniejsze skocznie narciarskie to skocznie „Bila”, o punkcie konstrukcyjnym K 50 i K 33. Są to skocznie całoroczne, igielitowe. Wymagają jednak poważnego remontu. Odbywały się na nich konkursy dla młodych skoczków, takie jak np. Lotos Cup czyli cykl zawodów dla młodych skoczków narciarskich, powstały w ramach Programu Rozwoju Skoków Narciarskich Polskiego Związku Narciarskiego.

Dodaj opinię
Skocznie narciarskie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Skocznie narciarskie, zobacz gdzie w Szczyrku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Skocznie narciarskie.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Skocznie narciarskie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Zobacz również:
Rozwiń
Linki do głównych kategorii noclegowych:
Rozwiń
  • Twój notes jest pusty. Dodaj do niego obiekty, aby móc łatwiej je znaleźć lub porównać.
Dodano do notesu